Zagłębiu pali się grunt pod nogami. Cracovia bez litości!

LUBIN. W kolejnym arcyważnym meczu o mistrzostwo ekstraklasy piłkarze Zagłębia Lubin przegrali w Krakowie z Cracovią 0:1(0:1) po golu Kamila PESTKI. Miedziowych od wyższej porażki uchronił powracający do bramki Dominik Hładun. O ile Cracovia zwycięstwem praktycznie zapewniła sobie ligowy byt o tyle sytuacja Miedziowych staje się coraz gorsza. Narzekano na grę Miedziowych za czasów trenera Dariusza Żurawia ale za kadencji Piotra STOKOWCA progressu w grze - nie mówiąc o wynikach - nie widać. Jak na drużynę , której POWINNO zależeć na uratowaniu ekstraklasy to w Krakowie lubinianie wypadli bladziutko. Praktycznie bez tzw. setek pod bramką rywali, a umówmy się - Cracovia nie grała jakiegoś światowego futbolu...

Losy meczu rozstrzygnęły się bardzo szybko . W 8 minucie grający na pozycji prawego wahadłowego Rapa już w 8. minucie dośrodkował w pole karne Zagłębia,  piłkę głową wybijał Jhon Chancellor, ale tak wybijał, że ta trafiła pod nogi Kamila Pestki. Lewy wahadłowy Pasów wykorzystał świąteczny prezent bez mrugnięcia a ułatwił mu zadanie Kacper CHODYNA, który widząc składającego się do strzału obrońcę Cracovii ...w obawie przed trafieniem w czułe miejsca odwrócił się plecami nie sledząc lotu piłki...Chodyna imponuje w ofensywie ale ta sytuacja i maniera rodem z klasy okręgowej nie wystawia mu najlepszej oceny...

Przed końcem pierwszej połowy wynik dla gospodarzy mógł podwyższyć jeszcze Karol Knap, ale z kilku metrów trafił w znakomicie interweniującego bramkarza Zagłębia prosto w twarz. Goście z Lubina oddali w pierwszej części meczu niestety tylko jeden celny strzał. Po dośrodkowaniu Dienga Poręba próbował pokonać golkipera Cracovii ale ograniczmy się do określenia ...próbował.

W drugiej polowie Cracovi świadoma jednak swojej wątpliwej siły koncentrowała się na pilnowaniu wyniku a Miedziowi średnio udanie próbowali doprowadzić do remisu. O ile z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy wychodziło im nieżle o tyle pod polem karnym gopodarzy wyglądąło to kiepsko. I tak bez determinacji 16 porazka w sezonie Miedziowych stala się faktem. I to faktem bolesnym. Trudno o sukcesy kiedy tak naprawdę gra i walczy 3-4 zawodników w barwach Zagłębia

Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
Kamil Pestka 8

Cracovia: Lukáš Hroššo - Cornel Râpă, David Jablonský, Matej Rodin, Virgil Ghiță, Kamil Pestka (81, Michal Sipľak) - Sergiu Hanca (76, Pelle van Amersfoort), Mathias Hebo Rasmussen, Karol Knap (69, Jakub Myszor), Jewhen Konoplanka (69, Sylwester Lusiusz) - Rivaldinho (76, Otar Kakabadze).

Zagłębie: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Bartosz Kopacz, Jhon Chancellor, Saša Balić - Erik Daniel (71, Filip Starzyński), Jakub Żubrowski, Łukasz Poręba (63, Tomasz Pieńko), Łukasz Łakomy (84, Tomáš Zajíc), Cheikhou Dieng (71, Karol Podliński) - Martin Doležal (62, Patryk Szysz).

żółte kartki: Hanca, Sipľak, Lusiusz - Poręba, Żubrowski, Starzyński.