Wygrały ze Szwajcarią. Zawistowska show (FOTO)

LUBIN. Reprezentacji w piłce ręcznej kobiet po raz 4 zagościła w Lubinie i przy rekordowej frekwencji pokonała Szwajcarię 31:26.  Polki zakwalifikowały się do finałów Mistrzostw Europy, kóre w listopadzie odbędą sie w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej. Polska niczym tornado przeszła przez eliminacje odnosząc same zwycięstwa ! Siłę reprezentacji kobiecej stanowią zawodniczki Mistrza Polski - Zagłębia Lubin: Monika Maliczkiewicz, Adrianna Górna, Aneta Łabuda, Emilia Galińska, Karolina Kochaniak – Sala i Daria Zawistowska.

Przeciwko Szwajcarkom nasza repreentacja wyszła zmotywowana i skoncentrowana. Już w pierwszej połowie gospodynie popisywały się lubińskiej publiczności ciekawymi rozwiązaniami w ofensywie. To dało prowadzenie 19:11 po 30 minutach gry. Szwajcarki próbowały atakowac ale rewelacyjnie w bramce spisywała się Monika Maliczkiewicz.

W przerwie byliśmy świadkami miłej uroczystości. Władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce podziękowały za grę w reprezentacji trzem zawodniczkom, Annie Wysokińskiej oraz byłym szczypiornistkom miejscowego Zagłębia, Aleksandrze Paluch i Joannie Obrusiewicz, które z Miedziowymi zdobywały medale Mistrzostw Polski oraz krajowe Puchary. Później na parkiecie zobaczyliśmy występ Zespołu Piosenki i Tańca "Gwarkowie".

Druga połowa przyniosła zastoje w polskiej maszynie. Na kilka minut przed końcem Szwajcarki zbliżyły się już na cztery gole straty, jednak w kluczowych minutach zabrakło im skuteczności i pomysłu na rozegranie akcji. Choć drugie pół godziny zakończyło się wynikiem 12:15, to ostatecznie Polska dopięła swego wygrywając 31:26(19:11).

MVP meczu w pełni zasłużenie została wybrana Daria Zawistowska, zawodniczka Zagłębia Lubin

Polska - Szwajcaria 31:26 (19:11)

Polska: Płaczek , Maliczkiewicz 1 - Galińska 1, Łabuda 7, Kobylińska 1, Roszak, Matuszczyk 2, Górna, Rosiak, Wołoszyk 2, Dorsz, Nosek 2, Zawistowska 9,  Kochaniak-Sala 4, Achruk 2, Nocuń.

Szwajcaria: Schuepbach , Bruetsch  - Kuendig 2, Wick, Wolff, Schmid 5, Emmenegger 3, Gautschi 4, Hodel 4, Kehr 5, Riner 3, Altherr, Bucher, Eugster, Wyder, Baechtiger.