Miedź pokonała Zagłębie (FOTO)

LUBIN. Wprawdzie to tylko SPARING ale jakże prestiżowy... W pierwszym meczu kontrolnym w letnim okresie przygotowawczym podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego wygrali w Lubinie z KGHM Zagłębie 2:1(2:1). Pomijając trenerskie analizy i wnioski można uznać, ze Miedź w taki oto sposób uświetniła 30-rocznicę zdobycia Pucharu Polski w 1992 roku. Co prawda przed 30-laty legniczanie pokonali Górnika Zabrze, ale tamci rywale i obecni to jednak EKSTRAKLASA. - Myślę, że pierwsza połowa nie wyglądała tak jakbyśmy tego chcieli. Musimy wziąć poprawkę na to, że graliśmy w innym ustawieniu, ale musimy wymagać od siebie zdecydowanie więcej - ocenił mecz Kacper LEPCZYŃSKI, obrońca Miedziowych. - Straciliśmy dziś dwa gole na początku meczu, w krótkim odstępie czasu i nie możemy dopuszczać do takich sytuacji. Jeśli chodzi o sytuację, kiedy strzeliłem gola na 1:2 to trzeba docenić dobre dogranie Marko Poletanovicia. Byłem na krótkim słupku, dobrze nabiegłem na piłkę i nie pozostało mi nic innego jak tylko skierować ją do siatki.

Od początku spotkania to Miedź stwarzała sobie lepsze okazje. W 5 minucie dośrodkował Bruno Garcia Marcate, a Igor Lewandowski z prawej strony główkował nad bramką. Dwie minuty później Angelo Henriquez odegrał na środek. Tam był Victor Moya Martinez „Chuca”, który z około dwudziestu metrów posłał futbolówkę do siatki. W 9 minucie Hubert Matynia uderzył mocno z lewej strony, ale skończyło się tylko kornerem. Po upływie kolejnych dwóch minut zielono-niebiesko-czerwoni podwyższyli. Świetnym rajdem popisał się Jens Martin Gammelby. Podanie od Duńczyka otrzymał Angelo Henriquez. Chilijczyk strzałem z prawej strony nie dał szans golkiperowi lubinian. W 22 minucie po podaniu Lewandowskiego Angelo Henriquez w sytuacji sam na sam uderzył tuż obok długiego słupka. Sześć minut później lewą stroną zaatakował Bruno Garcia Marcate, który zagrał do środka. Tam Lewandowski odegrał, a strzał Henriqueza obronił Jasmin Burić. Po upływie pół godziny Hubert Matynia wystawił piłkę z lewej strony, ale strzał Henriqueza z bliska obronił Jasmin BURIĆ. W 40 minucie strzelał Koki Hinokio, lecz Mateusz Abramowicz znakomicie obronił. Chwilę później Kacper Lepczyński strzałem głową zdobył bramkę kontaktową. W 56 minucie po zagraniu Michała Bednarskiego uderzył Maxime Dominguez, ale jego strzał został obroniony. Chwilę później w odpowiedzi Bartłomiej Kłudka trafił w słupek. W 68 minucie Michał Bednarski uderzył z rzutu wolnego z dystansu, ale Kacper Bieszczad nie dał się zaskoczyć. Dziesięć minut później Maciej Śliwa trafił w słupek. W 83 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Michał Bednarski, ale jego strzał obronił bramkarz KGHM Zagłębia. Cztery minuty później Śliwa zagrał z prawej strony do Kamila Zapolnika, ale ten w trudnej sytuacji nie zdołał skierować z bliska piłki do siatki.

W zespole Zagłębia nie zagrał jeszcze Damjan BOHAR, który jak się okazuje ma zaległości treningowo-meczowe.Ostatni raz w lidze chorwackiej biegał za piłką 10 kwietna...

KGHM Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1:2 (1:2) Kacper Lepczyński (41’) - Victor Moya Martinez „Chuca” (7’), Angelo Henriquez (11’)

KGHM Zagłębie ( 1 połowa) 1. Jasmin Burić – 24. Kacper Lepczyński, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 26. Kacper Chodyna, 9. Erik Daniel, 15. Marko Poletanović, 8. Tomasz Makowski, 18. Filip Starzyński( 30 min. Sławiński), 33. Koki Hinokio, 55. Martin Dolezal.

KGHM Zagłębie (II połowa) 89. Kacper Bieszczad - 16. Adam Ratajczyk, 27. Bartłomiej Kłudka, 14. Filip Kocaba, 28. Mateusz Kizyma, 11. Arkadiusz Woźniak - 25. Rafał Adamski (77, 44. Kacper Masiak), 21. Tomasz Pieńko, 99. Łukasz Łakomy, 17. Szymon Kobusiński - 3. Karol Podliński (77, 23. Kacper Terlecki).
Miedź I połowa: 31. Mateusz Abramowicz – 99. Jens Martin Gammelby, 25. Nemanja Mijusković, 50. Filip Balcewicz, 3. Hubert Matynia, 6. Szymon Matuszek, 88. Igor Lewandowski, 59. Mehdi Lehaire, 8. Victor Moya Martinez „Chuca”, 27. Bruno Garcia Marcate, 7. Angelo Henriquez Miedź II połowa: 1. Paweł Lenarcik – 2. Carlos Julio Martinez Riva, 28. Mateusz Letkiewicz, 13. Jon Aurtenetxe, 23. Jurich Carolina, 6. Szymon Matuszek (64’ 88. Igor Lewandowski), 70. Maciej Śliwa, 9. Michał Bednarski, 10. Maxime Dominguez, 18. Kamil Zapolnik, 11. Koldo Obieta.