Beniaminek 2 ligę rozpoczął od wygranej

LUBIN. Zainaugurowała rozgrywki piłkarska 2 liga. Beniaminek ligi- rezerwy Zagłebia udanie rozpoczął granie na szczeblu centralny pokonując pred wlasnąpublicznością Pogoń Siedlce 1:0. - Jesteśmy zadowoleni z tego meczu. Długimi fragmentami byliśmy zespołem, który dominował i prowadził grę. Oczywiście przeciwnicy byli nastawieni na mocną pracę w środku pola i przejścia, przez co byli w tym niebezpieczni. Nasz zespół dziś realizował nasze założenia, my jesteśmy zadowoleni ze zdobycia trzech punktów i myślę, że z meczu na mecz będziemy jeszcze lepiej grali. Mecz na pewno dał nam wiele optymizmu - ocenił ppojedynek Jarosław KRZYŻANOWSKI(na zdjęciu), trener Zagłebia II Lubin.

Miedziowi wystawili mocny skład. Była to mieszanka zawodników z ekstraklasowego składu, którzy jeszcze w piatkowy wieczór grali minuty przeciwko Śląskowi Wrocław( Woźniak, Adamski,Makowski), walczą o miejsce w wyjściowym składzie na ekstraklasę( ,Dieng, Hinokio,Ratajczyk, Kobusiński,Lepczyński) lub sąwielkimi nadziejami nie tylko miedziowego, ale i polskiego futbolu( Sławiński, Masiak).

W pierwszej połowie przewagę i to zdecydowaną w posiadaniu piłki miały rezerwy Zagłębia. Piłkarze Pogoni odpowiadali sporadycznymi kontrami. Po jednej z nich już w 5 minucie na czysto pozycję wyszedł Marcinho, ale przy nacisku obrońców nie oddał celnego strzału.

W 20 minucie niecelne uderzenia z woleja na bramkę Pogoni oddał Dawid Pakulski. W 26 minucie Rafał Adamski ostemplował poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Po chwili za sprawą Cezarego Demianiuka pierwszy celny strzał w meczu oddali siedlczanie, jednak bramkarz Zagłębia II nie dał się zaskoczyć. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 0:0.

Na początku drugiej połowy okazję miała drużyna z Siedlec, ale strzał głową kapitana Macieja Wichtowskiego został obroniony przez Szymona Weiraucha. Chwilę później, w 52 minucie Zagłębie II wyszło na prowadzenie. Odbity od ręki Wichtowskiego strzał dobił Cheikhou Dieng, Senegalczyk mający za sobą występy w Ekstraklasie, w składzie pierwszej drużyny Miedziowych. Po straconej bramce Pogoniści szukali okazji na wyrównanie. W 60 minucie celny strzał z rzutu wolnego oddał Nikodem Fiedosewicz, natomiast w 68 minucie bramkarz Weirauch obronił dwie próby rezerwowego Pogoni, Cezarego Bujalskiego.

Damian GUZEK, trener Pogoni: - - Jadąc tutaj zdawaliśmy sobie sprawę, że ta pierwsza kolejka trafiła się nam dosyć niefortunnie, ponieważ w tych pierwszych kilku spotkaniach mogą grać zawodnicy z pierwszego zespołu i tego akurat najbardziej się obawialiśmy i tak też było. Jakość zawodników z PKO BP Ekstraklasy dzisiaj dawała największą różnicę jeśli chodzi o  spotkanie. W pierwszej połowie mieliśmy sporo problemów żeby dobrze zorganizować swoją pracę w defensywie, szczególnie w bocznych sektorach boiska. W drugiej połowie, po korektach udało nam się to zrobić i ta druga część wyglądała dużo lepiej niż pierwsza. Mieliśmy kilka dobrych okazji do zdobycia bramki i szkoda mi moich zawodników, ponieważ zostawili mnóstwo zdrowia, zaangażowania i serca na boisku i myślę, że z przebiegu spotkania remis w tym meczu byłby sprawiedliwy. Niestety piłka nożna nie jest sportem sprawiedliwym i prawdopodobnie dziś wygrał zespół lepszy. My musimy teraz wrócić i przygotować się do następnego spotkania.

Zagłębie II Lubin – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

Bramka: Cheikhou Dieng 52

Zagłębie II: 1. Szymon Weirauch – 2. Bartłomiej Kłudka, 3. Kacper Lepczyński, 4. Mateusz Kizyma, 5. Arkadiusz Woźniak (67, 13. Kamil Sobczak) – 7. Adam Ratajczyk (78, 19. Kacper Masiak), 6. Dawid Pakulski, 8. Tomasz Makowski, 10. Koki Hinokio (46, 17. Cheikhou Dieng), 11. Szymon Kobusiński (46, 15. Filip Kocaba) – 9. Rafał Adamski (67, 20. Oliwier Sławiński)

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (86, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 29. Marcinho, 6. Mateusz Piotrowski (67, 8. Kamil Włodyka), 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (57, 20. Cezary Bujalski)