Górnik zatrzymał 3 punkty w Lubinie (FOTO)

LUBIN. Górnik Lubin w 3. kolejce rozgrywek Klasy Okręgowej pokonał piłkarzy z KS Legnickie Pole. Wynikiem 2:1 lubinianie zatrzymali cenne trzy punkty, choć warunki gry nie były proste. Zawodnikom walkę mocno utrudniał nie tylko deszcz i mokre boisko, ale w ogóle fatalny stan nierównej murawy boiska Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Goście z Legnickiego Pola przed meczem w Lubinie we tabeli plasowali się jedno oczko wyżej niż piłkarze z Górnika Lubin.

- Gramy z chłopakami z KS Legnickie Pole, a to dość dobra drużyna. Nie będzie łatwo i na pewno będzie dużo walki. Nie odstawimy nogi, bo chcemy z tego meczu wyciągnąć dobry wynik – mówił przed meczem Piotr Marczuk, prezes klubu Górnik Lubin.

Jak powiedzieli, tak zrobili. Pierwszą bramkę na wyrównanie w 33' z karnego strzelił Karol Gracz, zaś drugą, tę zwycięską zdobył w 39 minucie Paweł Chmurowski.

Co ciekawe, lubinianie utrzymali zwycięski wynik mimo że od 81 minuty grali w dziesiątkę. Jeden z ich zawodników niestety zdobył dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko.

{gallery}galeria/sport/28-08-22-gornik-lubin-legnickie-pole-fot-marzena-machniak{/gallery}