Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

VI.Turniej o Puchar Związku Pracodawców (FOTO cz.1)

LUBIN. Ostatecznie 18 drużyn zagrało (last minute nieoczekiwanie wycofały się reprezentacja UM w Legnicy, gminy Malczyce i nie dojechała reprezentacja Starostwa Powiatowego w Legnicy) w 6.edycji Turnieju Piłkarskiego o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź na boiskach Akademii KGHM Zagłębie w Lubinie. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Sekretarza Stanu Krzysztofa Kubowa, szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów RP. Uroczystego otwarcia imprezy mającej już swoją renomę w regionie i wśród "piłkarskiej" części KGHM "Polska Miedź" S.A dokonali: Beata STASZKÓW - prezes Związku Pracodawców Polska Miedź i poseł oraz minister w jednej osobie Krzysztof KUBÓW.

Zresztą poseł Kubów nie był jedynym parlamentarzystą na turnieju bo obecny był także głowianin Wojciech ZUBOWSKI. Obecni byli prezes spółek Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź, gospodarze miast i gmin uczestniczący w turnieju i radni Sejmiku: Piotr KARWAN i Paweł KURA.

Beata STASZKÓW, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź: - Trudno nie być zadowolonym jak się widzi duże sportowe emocje, ducha walki, ale zarazem jest to wspaniała integracja ludzi pracujących w różnych oddziałach grupy kapitałowej KGHM, okazja do spotkania na murawie samorządowców, z działaczami gospodarczymi i politykami. Ten turniej pokazuje, że piłka nożna łączy wszystkich. Nie tylko w KGHM, ale i w całym regionie.

VI.Turniej o Puchar Związku Pracodawców (FOTO cz.1)

Turniej tradycyjnie rozpoczął się od losowania nagród indywidualnych i zdradźmy iż wysokiej klasy rower crossowy ufundowany przez ministra Krzysztof KUBOWA wylosował Jerzy TADLA z Gminy Lubin!

- Cieszę się, ze tak dużo robicie wspólnie dla regionu. Wspólnie to jest KGHM i samorządy naszego regionu - powiedział minister Krzysztof KUBÓW otwierając turniej.

Z roku na rok (rzecz jasna poza przerwą pandemiczną) turniej rośnie w siłę. Zarówno sportową, jak i organizacyjną. Początkowo na boiskach pojawiało się 13 zespołów z Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź. Dzisiaj takich drużyn jest zdecydowanie więcej a stawkę rywalizujących powiększają reprezentacją samorządów Zagłębia Miedziowego. Podczas VI. Turnieju Pracodawców w imprezie debiutowała gmina Prochowice.

Piotr KARWAN, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź: - Sport integruje ludzi, licznie przybyli dziś uczestnicy zawodów, goście - parlamentarzyści, koledzy i koleżanki samorządowcy, przedstawiciele biznesu - to dla nas ogromna radość i zaszczyt. Wierzę, że każdy z nich zachowa dobrze w pamięci ten dzień, który oprócz rywalizacji sportowej był dla nas wszystkich wspaniałą integracją naszego lokalnego środowiska, za którą wszystkim serdecznie dziękuje 

Turniej główny to prawdziwa "wojna" pomiędzy ekipami poszczególnych zakładów wchodzących w skład KGHM a "resztą świata". Przypomnijmy, że po latach dominacji "Sier-Polu" przed rokiem triumfowała drużyna Huty Miedzi GŁOGÓW w finale pokonując ZG Rudna. Emocji więcej niż na boiskach ekstraklasy ale i w zakładach Grupy Kapitałowej KGHM pracuje wielu byłych zawodników boisk ekstraklasy, 1 czy 2 ligi. 

Organizatorami Turnieju byli: Związek Pracodawców Polska Miedź, Stowarzyszenie Aktywni Zagłębia Miedziowego oraz Zagłębie Lubin S.A. Wystartowały: reprezentacje: Huty Miedzi Głogów i Legnica, Mercus Logistyka, PeBeKa, Mine Master, Zakłąd Hydrotehniczny, ZG Rudna, Pol Miedź Trans, ZWR, Gmina Lubin,ZG Lubin, Energetyka, Oldboys KGHM Zagłębie Lubin, KGHM ZANAM, Rodło Granowice, ZG SIER-POL, Gmina Ścinawa, Volkswagen

Fot. Zbigniew Jakubowski

{gallery}galeria/sport/10-09-22-turniej-pracodawcow-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}

Powiązane wpisy