Przełamanie Zagłębia w Superlidze (FOTO)

LUBIN. Po ligowym falstarcie szczypiorniści Zagłębia dopiero w 6.meczu zdobyli pierwsze punkty pokonując w hali RCS Piotrkovianina Piotrków Tryb. 23:22( 9: 8). Wygrana pozwoliła podopiecznym trenera Jarosława Hipnera na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. W zespole rywali grał Kamil MOSIOŁEK doskonale znany kibicom Siódemki Miedź .

Zwycięstwo cieszy ale gra Miedziowych wciąż pozostawia wiele do życzenia. Co prawda na przerwę lubinianie schodzili minimalnie prowadząc ale w dużym stopniu zadanie ułatwiła im czerwona kartka, która ujrzał zawodnik Piotrkovii - Roman Pożarek.

Po przerwie lubinianie zaczęli grać zdecydowanie agresywniej i skuteczniej i odskoczyli rywalom na 4 bramki. Ale końcówka meczu znów była nerwowa( czerwona kartka dla trenera Hipnera). Bardzo dobre bronił w bramce gospodarzy Marcin SCHODOWSKI, który wybronił aż 14 rzutów. Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie Miedziowych byli: Michał BEKISZ 6 goli i Danylo Hlushak 5. Ten drugi wszystkie bramki zdobył z rzutów karnych.

MKS Zagłębie - Piotrkovianin 23:22(9:8)

Zagłębie: Schodowski, Procho - Bekis 6, Hlushak 5, Adamski 4, Gębala 4, Bogacz 2, Moryń 1,Stankiewicz 1, Drozdalski, Michalak, Krupa, Pietruszko.