Sparta goni Spartę (FOTO)

MIŁORADZICE. Sparta Rudna pod wodzą trenera Tomasza FICNERA jest na najlepsze drodze do odzyskania blasku. Dzisiaj w Rudnej już nikt nie rozpamiętuje wycofania się z 4 ligi a skupia się na pogoni za fotelem lidera. Sparta w Miłoradzicach wygrała 5:1 i do lidera Sparty Parszowice ma tylko 6 punktów straty. Pasjonująca będzie pogoń Sparty za Spartą bo i druga w tabeli Chojnowianka ma apetyt na awans...

Mateusz Simlat trener Uni Miłoradzice: - W pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji, moim zdaniem powinniśmy mieć też rzut karny - niestety spotkanie potoczyło się jak potoczyło. Uważam, że w mecz dobrze weszliśmy, przez większą część pierwszej połowy kontrolowaliśmy to co się działo na boisku. Ale dostaliśmy pierwszą bramkę i morale lekko opadły, a potem musieliśmy gonić wynik i od tego momentu do końca meczu było co raz ciężej. Mamy braki kadrowe, kontuzje- musimy co mecz łatać skład. W drugiej połowie przy wyniku 3:0 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Gdyby nie ta zmarnowana szansa, mecz mógłby też inaczej wyglądać, moglibyśmy ruszyć na nich i uzyskać inny wynik końcowy meczu. Nasza strategia na mecz z Rudną - to zagęścić trochę środek pola, wykorzystać bocznych obrońców, żeby atakowali bokami - ale to nie wyszło. To nie był "nasz dzień" i w sumie od trzech meczy nie układa nam się na boisku. Na następny tydzień musimy już pokazać, że zasługujemy na miejsce w czołówce, bo tak oceniam swoją drużynę.

Tomasz Ficner trener Sparty Rudna: - To był ciężki mecz, bo przeciwnik był w miarę wymagający. Na pewno wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego meczu, gdzie zagraliśmy za "miękko". Dzisiaj chcieliśmy pokazać, że potrafimy od 1 do 90 minuty grać na wyższych obrotach. Widziałem jak Unia grała z Górnikiem Lubin II i poznałem jakie mają atuty gospodarze, dziś łatwiej było ich więc wypunktować. Unia dobrze zagrała - jeszcze przy stanie 4:0 nas atakowała, walczyła do końca. Nawet zaskoczyła nas ich postawa- bo większość zespołów przy takim wyniku odpuszcza sobie mecz. Za tę walkę do końca, za ich postawę trzeba bić brawo. Jednak byliśmy lepsi i wygraliśmy dziś na pewno zasłużenie 5: 1. Co do Sparty Rudna i naszych celów - na razie gramy każdy mecz, chcemy się rozwijać. Wyniki wynikami, ale chcemy robić postępy, żeby drużyna był co raz silniejsza. Mądrzejsi będziemy na wiosnę - wtedy łatwiej sprecyzować będzie nam o jaką stawkę gramy w tej lidze. Na pewno będziemy w czołówce, gdzie podłączymy się do walki o awans.

Unia Miłoradzice - Sparta Rudna 1:5 (0:2)
Bramki: Skotnicki Tomasz 88` - Mużeja Albert 35`, 89`; Jęcek Mateusz 41`, Glinkowski Grzegorz 56`, Staniecki Dawid 69`(k),
Czerwona kartka: Lorenc Łukasz (unia ) 90` za 2 zółte
Unia Miłoradzice : Rozmiarek Karol, Bisto Damian, Cebinka Kamil ( 60` Tygielski), Głodkowski Kamil, Kruszyk Mateusz, Lorenc Mateusz, Łebek Jakub, Miśta Paweł, Panek Kamil, Rozmiarek Grzegorz, Skotnicki Tomasz
Sparta Rudna : Rychlik Arkadiusz, Krawczyk Paweł, Luźny Grzegorz, Siwak Hubert, Walasek Henryk, Michalewicz Kamil, Jęcek Mateusz (70` Śliwiński), Staniecki Dawid, Glinkowski Grzegorz ( 75` Wiecek) , Sygnatowicz Daniel, Mużeja Albert