Zagłębie w kryzysie: nam strzelać nie kazano!

LUBIN. Od 435 minut Miedziowi nie potrafią zdobyć gola. Ofensywa Zagłębia z zaledwie 12 strzelonymi golami jest najsłabszą w przeciętnej ekstraklasie. Kilka miesięcy temu Miedziowych nie stać było na wyłożenie 500 tys. euro na Patryka MAKUCHA z Miedzi. Raz, że drogo, a dwa , że podobno lepszych napadziorów w Akademii Piłkarskiej miało być pod dostatkiem... W niedzielne wczesne popołudnie Makuch zdobył gola na 0:2 stając się katem drużyny z Lubina. Miedziowi przegrali po raz trzeci z rzędu w lidze.

Piotr Stokowiec: Co tu dużo mówić, jesteśmy w głębokim kryzysie i nie udało się go dziś zażegnać....

Zagłębie znajduje się w wielkim kryzysie sportowym. Tu idzie nie tylko o głowę trenera Stokowca. By ratować ekstraklasę potrzebne są Zagłębiu transfery dające po prostu piłkarską jakość a nie transfery dające menagerom prowizję...

Jaki to był mecz? Mało ciekawy bo co może być ciekawego w zespole Zagłębia skoro przez 90 minut jedyna groźna sytuacja to trafienia Starzyńskiego w słupek w pierwszej powie. W drugiej połowie grę Miedziowych strach przed...porażką a z takim nastawieniem ciężko utrzymać remis. Cravocia w drugiej połowie bardziej konkretna w ofensywie,

I nawet najlepszy trener świata miałby problem aby z uczestników niedzielnej potyczki o mistrzostwo ekstraklasy zestawić "11-tkę" mogącą w lidze walczyć o europejskie puchary. Smutne to ale prawdziwe.

Zagłębie jest tuż nad strefą ciemności i ma przed sobą dwa mecze: wyjazd do Mielca i domówkę z Rakowem. Jakikolwiek punkt w tych meczach będzie wielkim sukcesem. Sukcesem na miarę spokojne zimy. Na szczęście w tej ekstraklapie są słabsze zespoły od słabego Zagłębia.

Piotr Stokowiec: - Co do mojej osoby, za dwa tygodnie przyjdzie czas na podsumowanie. W tym sezonie udało nam się wprowadzić kilku młodych zawodników, ale wyniki nie są zadowalające. Wiem, że w Zagłębiu są większe oczekiwania.

Zagłębie Lubin - Cracovia 0:2 (0:0)

Bramki: Kalmann (67), Makuch (86)

Zagłębie: Bieszczad – Kopacz, Jach, Ławniczak, Bartolewski (85. Giorbelidze) – Poletanović (70. Pieńko), Łakomy – Kłudka, Starzyński (70. Hinokio), Bohar (70. Chodyna) – Doleżal (59. Adamski).

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Ghita, Rodin – Kakabadze, Knap (68. Loshaj), Oshima, Siplak – Konoplanka (84. Rakoczy), Kallman (85. Balaj) – Makuch