Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Siatkarki KS Mine Master "przy biurku" awansowały do 2 ligi

ZŁOTORYJA.  Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował o rozszerzeniu rozgrywek 2. Ligi Kobiet przed sezonem 2026/2027. Zamiast dotychczasowych 4 grup po 10 zespołów, w każdej grupie zagra 12 drużyn, co oznacza zwiększenie liczby uczestników z 40 do 48. Na tej decyzji skorzystało przede wszystkim osiem klubów, które w normalnym trybie nie występowałyby w II lidze lub utraciły w niej miejsce. Na tej parkietowej rewolucji skirzystał KS Mine Master, którego siatkarki zagrają w 2 lidze !

Siatkarki KS Mine Master "przy biurku" awansowały do 2 ligi

 

Decyzja PZPS wywołała dyskusję w środowisku siatkarskim. Z jednej strony więcej klubów otrzymało szansę gry na poziomie centralnym, z drugiej oznacza to:

dłuższy sezon (22 mecze zamiast 18),
wyższe koszty organizacyjne i wyjazdowe,
konieczność rozgrywania części kolejek w środy, a nie tylko w weekendy.

KS Mine Maste zagra w grupie III 2  ligi. Jak wygłada skład tej grupy?

KS Mine Master Złotoryja, KS Pajęczno, Sokół 43 Katowice, Częstochowianka, Sari Żory, Polonia Łaziska, Chełmiec Wałbrzych, Płomień Sosnowiec, SMS PZPS Ii Szczyrk, AZS AWF Wrocław, spadkowicz z ligi Volley Wrocław, beniaminek KS Czechowice-Dziedzice.

Nie uległ zmianie system awansu do 1. Ligi. Nadal tylko dwa zespoły z 48 awansują wyżej. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy zagrają w fazie play-off o awans do turnieju półfinałowego (czołowej ósemki). Po dwie najlepsze drużyny z każdego półfinału zmierzą się potem w turnieju finałowym. Z 2. Ligi spadną dwie najsłabsze drużyny po rundzie zasadniczej z każdej grupy. SMS PZPS II Szczyrk nie może walczyć o awans ani spaść z 2. Ligi.

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy