KWIATKOWICE. W rok po 1.Powiatowym Forum Kół Gospodyń Wiejskich przedstawiciele środowisk rolniczych, Kół Gospodyń Wiejskich, samorządowcy spotkali się w Kwiatkowicach podczas wydarzenia „Spotkanie z Polską Wsią”. Inicjatywa była okazją do rozmów o rozwoju obszarów wiejskich, możliwościach pozyskiwania wsparcia finansowego oraz aktywizacji lokalnych społeczności. Gospodarzem wydarzenia była Alicja SIELICKA burmistrz Prochowic oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Kwiatkowicach a wśró gości m.in. Artur JURKOWSKI, wicewojewoda dolnosląski, Radosław ZYSNARSKI, pełnomocnik Marszałka Dolnego Śląska i Agnieszka SZEMBERSKA Koordynator do spraw Odnowy Dolnośląskiej Wsi i Marek STAROŃ, którzy przed rokiem organizował Forum KGW Powiatu Legnickiego a obecnie jest wicedyrektorem UMWD Departamentu Obszarów Wiejskich. - Na 51 KGW do Kwiatkowic zawitały delegacje aż 37 kół to świadczy o prężnym działaniu tych organizacji - mówił Marek Staroń.
– Koła Gospodyń Wiejskich są dziś jedną z najważniejszych sił społecznych na polskiej wsi. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu pielęgnowane są lokalne tradycje, kultura i dziedzictwo naszych małych ojczyzn. Jednocześnie KGW są nowoczesnymi organizacjami, które aktywizują mieszkańców, integrują społeczności i realizują wiele cennych inicjatyw społecznych oraz edukacyjnych. Ich działalność pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w mieszkańcach obszarów wiejskich – mówił wicewojewoda dolnośląski Artur Jurkowski.
