RUDNA. Mieszkańcy Rynarcic i kierowcy użytkujący drogę wojewódzką nr 323 mogą już korzystać z nowej obwodnicy. Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat w gminie Rudna została zakończona. Nowa trasa wyprowadza ruch tranzytowy poza zabudowę miejscowości, poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców i komfort podróżowania.
W ramach zadania wybudowano jezdnię o nawierzchni bitumicznej o długości około 2 kilometrów i szerokości 7 m, pobocza z kruszywa kamiennego, rowy z przepustami oraz zamontowano oznakowania pionowe i wykonano oznakowanie poziome. Koszt inwestycji to ponad 11 mln złotych. Inwestycja została zrealizowana przy współfinansowaniu przez KGHM Polska Miedź S.A., który był jednym z partnerów finansowych przedsięwzięcia